Czwartek 9 Lipca 2015

Barczewo - Mała Wenecja Warmii, tajemnicza Fotograficzna Perła Polski

Niewielkie, niespełna ośmiotysięczne miasto ukryte wśród warmińskich jezior. Dlaczego właśnie ono zostało jedną z Fotograficznych Pereł Polski? Odpowiedź można poznać 19 lipca podczas Fotospaceru!

Zrewitalizowane zabytki Starego Miasta, urokliwe mosty i mosteczki przerzucone nad wijącymi się rzekami, fragmenty średniowiecznych murów, synagoga, kościoły – oto jak na pierwszy rzut oka jawi się Barczewo położone nad Pisą Warmińską. Przez wiele lat miasto było kojarzone głównie z zakładem karnym. Dla wielu było i jest wielką niewiadomą. Jego uroki i tajemnice odkryją 19 lipca uczestnicy Fotospaceru realizowanego w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!

 

„Kiedy zobaczyliśmy wyniki konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski bardzo się zastanawialiśmy, dlaczego wśród finałowej piątki jest właśnie Barczewo” – przyznaje Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. – „Jednak teraz, po rekonesansie, który zawsze poprzedza oficjalny Fotospacer nie mamy najmniejszych wątpliwości. To prawdziwa Perła Polski, którą koniecznie należy odwiedzić!”

 

Jednym z założeń konkursu było nagłośnienie nieznanych, rzadko odwiedzanych miejsc w Polsce, których piękno ginie wśród wielu innych, anonimowych, choć wartych sławy obiektów. Organizatorzy konkursu wierzą, że w przypadku Barczewa Fotospacer nada rozgłosu tej malowniczej i gościnnej miejscowości.

 

„Dosłownie zakochałem się w Warmińskiej Małej Wenecji”, uśmiecha się Tomek Kulas. „Podczas mojej wizyty spotkałem się z ogromną życzliwością i otwartością mieszkańców Barczewa. Widać, że żyje się tu zupełnie inaczej, niż w dużych miastach. Już nie mogę się doczekać, kiedy zjawią się tu Fotospacerowicze uzbrojeni w aparaty Panasonic! Obawiam się tylko, że planowane cztery godziny spaceru nie wystarczą i trzeba będzie tu wrócić”.

 

Osoby, które chciałyby osobiście poznać trzecią Fotograficzną Perłę Polski mogą jeszcze przysłać swoje zgłoszenia. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.fotospacery.pl lub zajrzeć na profil https://www.facebook.com/fotospacerypl

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.