Piątek 15 Listopada 2013

Chińskie sposoby na ciało i duszę

W ostatnią sobotę miesiąca, 30 listopada, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 w Warszawie będzie można poczuć się jak na Dalekim Wschodzie. Polskie Stowarzyszenie Wushu Shen Long, organizator i pomysłodawca Polskiego Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej, serdecznie zaprasza gości na ogólnopolskie zawody Wushu. Jest to jednocześnie doskonała okazja, aby przybliżyć sekrety Chin, a także bliżej przyjrzeć się powszechnemu obecnie, niezbyt zdrowemu trybowi życia.

Dziś wiele osób cierpi na choroby cywilizacyjne, a stres towarzyszy każdej dziedzinie życia. Propagowanie postaw, które promują zdrowie, aktywność fizyczną i wewnętrzną harmonię stało się zatem niezbędne. Stowarzyszenie poprzez swoje działania dąży do ograniczenia skutków niezdrowego stylu życia, czerpiąc z wielowiekowych doświadczeń kultury chińskiej.

 

Chińskie sztuki walki, czyli Wushu, kojarzą się z osobami Bruce’a Lee i Jackiego Chana, spektakularnymi walkami czy akrobacjami. Jednak niewiele osób wie, że praktykując regularnie tzw. style wewnętrzne, takie jak Tai Chi, Qigong, można nauczyć się pracować z energią krążącą w ciele, pokonać stres, nabrać lepszej koordynacji, zwiększyć elastyczność ciała, a przede wszystkim poprawić stan zdrowia i koncentrację.

 

Praktyki Tai Chi i Wushu, a wraz z nimi cała kultura Chin, fascynowały nas na długo przed powstaniem Stowarzyszenia – mówi Andrzej Szymkiewicz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Wushu Shen Long. Szczególne wrażenie robi na nas niezmiennie to, iż codzienne praktyki aktywności fizycznej Dalekiego Wschodu mają tak zbawienny wpływ na zdrowie ludzi, co zostało udowodnione w badaniach zakrojonych na szeroką skalę, a dotyczących np. częstotliwości występowania chorób cywilizacyjnych w populacji chińskiej. Organizując Polski Festiwal Wushu i Kultury Chińskiej, chcemy nie tylko pokazać bogactwo tradycji kraju Konfucjusza, ale przede wszystkim przekonać mieszkańców Warszawy i gości spoza stolicy, że każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i samopoczucie. Warto zobaczyć, jak można zadbać o siebie, niezależnie od wieku i kondycji.

 

Według światowych szacunków w Chinach sztuki walki uprawia blisko 80 mln ludzi. Jednak poza granicami tego kraju Wushu nie jest aż tak popularne, mimo że wśród wielu stylów chińskich sztuk walki każdy znajdzie coś dla siebie. Stowarzyszenie Shen Long proponuje sprawdzone techniki ćwiczeń sprzyjających ogólnemu rozwojowi organizmu – od rekreacyjnej wersji łagodnego i miękkiego w ruchach Tai Chi, gdzie ważny jest nie tylko aspekt zdrowotny i relaksacyjny, lecz także piękno poruszania się, po sportowe formy Wushu, które dają możliwość zdobywania medali podczas zawodów i osiągnięcia życiowego sukcesu. Trwają nawet starania, aby Wushu zostało wpisane na listę dyscyplin olimpijskich.

 

Korzystając z okazji, jaką jest Festiwal Wushu, organizatorzy chcą pokazać odwiedzającym również inne aspekty kultury chińskiej.

Poza turniejem chińskich sztuk walki przygotowujemy atrakcje dla wszystkich odwiedzających. W programie przewidujemy wiele interesujących wykładów związanych z osiągnięciami medycyny i kultury chińskiej, pokazy parzenia herbaty, zabawy dla dzieci oraz warsztaty, podczas których będzie można wypróbować egzotyczne dla wielu osób praktyki – wyjaśnia Andrzej Szymkiewicz.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

odtwórz
pobierz
Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.