Wtorek 18 Sierpnia 2015

Fotospacery, aparaty Panasonic Lumix, Iłża i farma wiatrowa EDP Renewables

Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski zbliża się do końca!
Ponad 60 osób wyposażonych w aparaty kompaktowe Panasonic odwiedziło czarującą Iłżę
oraz pobliską farmę wiatrową EDP Renewables

Iłża jest niewielkim miastem o przebogatej historii sięgającej wczesnego średniowiecza. Niszczona w czasie najazdów tatarskich i potopu szwedzkiego, podnosiła się z upadków dzięki ceramice i fajansowi. Uczestnicy czwartego Fotospaceru realizowanego w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski mogli na własne oczy zobaczyć budowle, będące świadkami świetności miasta.

„Im bliżej końca konkursu, tym więcej spotyka nas niespodzianek i wyróżnień,” opowiada podekscytowany Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. „W Iłży naszą grupę powitał Pan Marek Łuszczek, zastępca burmistrza. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie niezmiernie cieszymy się, że lokalna społeczność tak pozytywnie odbiera nasz projekt”.

 

Foto-atrakcje Iłży

Po spotkaniu z przedstawicielami władz, rozpoczęło się już samo spacerowanie – podczas ponad trzygodzinnego spaceru uczestnicy mieli okazję przejść się najbardziej urokliwymi uliczkami Iłży, szukając w nich dodatkowo śladów dawnych murów miejskich. Odwiedzili też między innymi oba rynki, szukając śladów po dawnym ratuszu i wykonując ćwiczenia fotograficzne związane z ultrakrótkimi i bardzo długimi czasami naświetlania, które bardzo zainteresowały fotopasjonatów. Dużą atrakcję stanowił również niezwykle ciekawy architektonicznie kościół farny p.w. Wniebowzięcia NMP. Mijając stary kirkut, pod koniec spaceru cała grupa znalazła się w górującym nad miastem zamku. Jako jedni z pierwszych uczestnicy Fotospaceru mieli okazję zobaczyć odkryte i odsłonięte niedawno nowe komnaty, śledząc od środka efekty prac zespołu archeologicznego pracującego obecnie na zamku, a nawet rozmawiając z osobą kierującą całymi wykopaliskami.

 

Kompaktowe towarzystwo

Tak jak podczas poprzednich Fotospacerów z cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, uczestnicy fotografowali z wykorzystaniem aparatów firmy Panasonic. Zaszła jednak ważna zmiana – tym razem były to wyłącznie najwyższej klasy aparaty kompaktowe, takie jak zaawansowany Panasonic Lumix LX100 czy wyróżnione nagrodami EISA 2015 modele Panasonic Lumix FZ1000 i Panasonic Lumix TZ60.

„Chcieliśmy pokazać miłośnikom fotografowania, że i niewielkie aparaty kryją wiele możliwości,” mówi Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. „Z wysokiej klasy aparatami kompaktowymi Panasonic Lumix można wykonać zdjęcia równie dobrej jakości, co sprzętem z możliwością wymiany obiektywów. Te niepozornie czasami wyglądające urządzenia sprawdzają się także przy filmowaniu, o czym mogły się przekonać osoby zwiedzające z nami Iłżę”.

 

Wiatrowa niespodzianka

W drugiej części Fotospaceru, po krótkiej przerwie na posiłek i regenerację sił, autokary specjalnie przygotowane dla uczestników wyprawy przewiozły grupę na działającą w sąsiedztwie miasta malowniczą farmę wiatrową firmy EDP Renewables.

Nie każdy wierzy nam, kiedy zachwycamy się fotogenicznością farm wiatrowych,” śmieje się Łukasz Zagórski, Zastępca Dyrektora Zarządzającego w EDP Renewables Polska. „Dzięki uczestnikom Fotospaceru po Iłży i wykonanym przez nich zdjęciom mamy szansę przekonać niedowiarków, pokazując im zupełnie niestandardowe spojrzenia na obiekty, jakimi są nasze elektrownie wiatrowe, które pięknie komponują się z otaczającym je pejzażem”.

Wizyta na terenie farmy wiatrowej była okazją nie tylko do wykonania fascynujących zdjęć krajobrazowych. Fotospacerowicze poznali bliżej sposób działania smukłych turbin – zwiedzili stację, czyli centrum zarządzania całą farmą i weszli do wnętrza jednego z mierzących ponad 100 m gigantów.

 

We wrześniu odbędzie się piąty, ostatni Fotospacer konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski. Ten Fotspacer również zostanie oparty o technologie kryjące się w modelach kompaktowych Panasonic Lumix. Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w wyprawie do Parku Narodowego Gór Stołowych będą mogły się zapisać, wypełniając formularz na stronie www.fotospacery.pl. lub Informacja o wydarzeniu pojawi się także na profilu https://www.facebook.com/fotospacerypl

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.