Poniedziałek 9 Lutego 2015

Moto-fotografia - dwie pasje w jednym

Kto jest zdolny do takiego poświęcenia, aby w niedzielny poranek stawić się w uśpionym centrum stolicy czy ryzykować własne bezpieczeństwo w warszawskich tunelach? Tylko fascynacji, którzy uczestniczyli w Forowarsztatach z samochodami Volvo.

Motoryzacja to dziedzina, która budzi prawdziwe emocje. Podobnie jest z fotografią, której miłośnicy gotowi są do wielu poświęceń, aby zrobić piękne, nietuzinkowe zdjęcie. Idealnymi obiektami są samochody, które świetnie prezentują się w zimowych plenerach. Takimi modelami dysponuje pochodzące z mroźnej Szwecji Volvo.

Na warsztaty organizatorzy zaprosili prawdziwych pasjonatów fotografii. Bo trzeba być pasjonatem, żeby stawić się na warsztatach w niedzielny poranek o piątej rano i spędzić całe przedpołudnie na robieniu zdjęć sześciu modelom Volvo w najróżniejszych sceneriach. Na plan warto było przybyć z kilkoma różnymi obiektywami, statywem oraz z podstawową wiedzą, jak z tych akcesoriów korzystać. Uczestnicy warsztatów, z których większość prowadzi własne blogi, z prawdziwym poświęceniem wyglądali samochodów wyjeżdżających z tunelu na trasie W-Z, ćwiczyli technikę panoramowania w tunelu Wisłostrady, wykonywali profesjonalne zdjęcia modela prowadzącego Volvo, a na ul. Karowej starannie dobierali kadry z wschodzącym słońcem w tle. W dwóch miejscach sześć pięknych modeli Volvo zostało też podzielonych na pary, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość wykonywania zdjęć w ruchu z jadącego obok samochodu.

Drugim etapem fotowarsztatów były leśne ścieżki i polany usytuowane nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam czekały prawdziwe wyzwania. Zimowe plenery były pięknym tłem dla eleganckich sylwetek Volvo. Zdjęcia wykonane podczas drugiej części warsztatów są naprawdę imponujące: leśne drogi, brzegi rzeczki, zaśnieżone bezdroża tworzyły iście skandynawską scenerię. Nie zabrakło również niestandardowych zadań, takich jak ćwiczenia panoramowania, zoomowania połączonego z błyskiem lampy czy zdjęć z drona. Kilku prawdziwych zapaleńców skorzystało z niepowtarzalnej okazji i na własną rękę przeprowadziło jeszcze dodatkowe sesje na tle rozświetlonej nocą Warszawy.

Delikatny mróz, wirujące wokół samochodów płatki śniegu oraz niesamowita atmosfera przyniosły fotograficzne efekty warte obejrzenia.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.