Wtorek 12 Maja 2015

NAJczystszy na Ochocie Fotospacer z Samsugiem

Czy można na Filtrowej odnaleźć coś ciekawszego niż XIX wieczne filtry Lindley’a? Uczestnicy niedzielnego Fotospaceru ze smartfonami Samsung przekonali się, że boczne uliczki kryją wiele niespodzianek!

Wśród pachnących bzem zaułków sąsiadujących z ulicą Filtrową grupa prawie siedemdziesięciu Fotospacerowiczów odkrywała dom, w którym ukrywał się Władysław Szpilman, ocalałe symbole Polski Walczącej na murach budynku Najwyższej Izby Kontroli oraz … goryla, który komfortowo rezyduje na balkonie jednej z kamienic.

Ubiegła niedziela była wyjątkowa pod wieloma względami. Nie tylko uczestnicy Trzeciego Fotospaceru Warszawa NAJ ze smartfonami Samsung mieli okazję poznania tajemnic z pozoru doskonale znanej ulicy Filtrowej, ale co najważniejsze fantastycznym trafem pogoda sprzyjała fotografowaniu urokliwych zakątków Starej Ochoty.

Kiedy wyruszaliśmy na miejsce zbiórki, deszcz padał ulewnie, opowiada Tomek Kulas, który podczas Fotospacerów przybliża uczestnikom zagadnienia fotograficzne. Trochę się obawialiśmy, czy to nie wystraszy osób, które się zgłosiły na spacer po NAJczytszej ulicy Ochoty, ale się nie zawiedliśmy! Stawili się tłumnie i jeszcze przyprowadzili swoich znajomych!

W trakcie Fotospaceru smartfony Galaxy A5 i Galaxy A3 firmy Samsung, które testowali Fotospacerowicze świetnie się sprawdzały. Architektoniczne detale, delikatne płatki bzów oraz wyjątkowo fotogeniczny pejzaż po deszczu były wdzięcznymi obiektami. Jednak prawdziwa niespodzianka czekała przy przepięknej, opuszczonej kamienicy. Spośród uczestników Fotospaceru wyłoniła się zachwycająco rudowłosa modelka
i doskonale wczuła się w specyficzny klimat budynku, którego jedna część jest pełna energii i tętniąca życiem, ale druga niesie ze sobą nutę nostalgii.

O dodatkową atrakcję zadbała także Warszawska Fabryka Spacerów. Na niedzielny spacer Weronika Kołacz i Agnieszka Zuzga zaprosiły Katarzynę Uchowicz, która w bardzo ciekawy, plastyczny sposób opowiadała o walorach architektonicznych mijanych obiektów.

Przy skwerze, na którym kiedyś miał powstać meczet Fotospacerowicze usłyszeli historię Kolonii – kawiarni i lokalnego ośrodka kulturalnego. Na łącze malowniczo schowanej w krzakach bzów odbył się pokaz gimnastyczny w wykonaniu Oliwii Mioduszewskiej ze Studia Tańca i Gimnastyki Artystycznej YULDANCE.

Finałowym przystankiem trzygodzinnego spaceru była kafejka Akademicka, gdzie na uczestników czekał przepyszny sernik i ciepła herbata.

Oprócz Warszawy NAJ Fotospacery będą organizowały w tym roku jeszcze wiele innych wydarzeń. Ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się na stronach www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.