Środa 27 Maja 2015

Radom - Fotograficzna Perła Polski pełna niespodzianek!

Historia, obiekty, pogoda, atmosfera, a przede wszystkim liczba uczestników – oto niespodzianki, które czekały na organizatorów Pierwszego Fotospaceru z cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski.

W niedzielne popołudnie, przy placu Dworcowym w Radomiu zdumienie przechodniów wywołała blisko siedemdziesięcioosobowa grupa otaczająca ławeczkę, na której spoczęła imponująca kolekcja aparatów Panasonic Lumix. O 14:30 rozpoczął się pierwszy z pięciu Fotospacerów po Fotograficznych Perłach Polski.

„Radom przywitał nas wieloma niespodziankami” – przyznaje Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów – „ale były to bardzo przyjemne niespodzianki. Nie oczekiwaliśmy tak licznego uczestnictwa oraz nie przypuszczaliśmy, że informacja o tym Fotospacerze tak mocno zainteresuje mieszkańców Radomia. Tymczasem to właśnie oni stanowili większość naszej fotograficznej grupy. Pogoda także była dla nas przychylna, ale największą atrakcją okazało się samo miasto. Wspaniałomyślnie ujawniło nam swoje tajemnice, które nas kompletnie oczarowały”.

 

Miejscowość, której historia sięga X wieku naszej ery, okazała się prawdziwą, choć ukrytą perłą.
W niepozornych, często chylących się ku upadkowi, zaułkach kryją się takie unikaty, jak relikty Domu wielkiego, pozostałego po Zamku Królewskim, klasztor i kościół ojców Bernardynów - jeden z najlepiej zachowanych zespołów klasztornych w Polsce, czy przepięknie zdobiony pałac Karschów i Wickenhagenów.

 

„Spodziewaliśmy się, że Fotospacer po Radomiu przyciągnie wiele osób, ale nie oczekiwaliśmy aż takiej frekwencji” - przyznaje Klara Ufnalewska, PR Manager w Panasonic Polska. – „Przygotowaliśmy ponad czterdzieści modeli aparatów Lumix, ale okazało się, że chętnych do ich przetestowania było zdecydowanie więcej”.

 

Tradycyjnie już, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. W uroczym parku sąsiadującym z radomską katedrą, w altance z 1911 roku czekała na Fotospacerowiczów niespodzianka – przesympatyczna Emilia z kolorową parasolką. Sesja z modelką wśród zieleni nie była jedyną okazją do przetestowania możliwości aparatów Lumix. Przepiękne zdjęcia portretowe powstawały także na ulicy Żeromskiego oraz przy starej drukarni Trzebińskiego. Prawdziwy test bojowy sprzęt Panasonica przeszedł jednak w nieużytkowanej już hali Fabryki Broni „Łucznik”. Mroczne i opuszczone wnętrza nadawały wyjątkowego charakteru wykonywanym fotografiom.

 

Fotospacer po Radomiu prowadził przewodnik Jacek Duda. Znajomość tajemnic Radomia, jego historii i anegdot urzekły uczestników przechadzki. Niektóre przedstawiane przez niego fakty były nieznane nawet wieloletnim mieszkańcom miasta, z którego wywodzili się Jacek Malczewski, Leszek Kołakowski czy Tytus Chałubiński. Czas minął szybko, ale wiele osób czuło niedosyt. Być może Fotospacery.pl wrócą jeszcze do Radomia?

Kolejny Fotospacer z cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski odbędzie się już 21 czerwca. Uczestnicy odwiedzą bajeczną Dolinę Chochołowską. Zgodnie z zapowiedzią do pozostałych Fotograficznych Pereł Fotospacery dotrą 19 lipca (Barczewo), 16 sierpnia (Iłża) i 20 września (Park Narodowy Gór Stołowych). Wszystkie wydarzenia poprzedzą zapisy ogłoszone na stronie www.fotospacery.pl oraz profilu https://www.facebook.com/fotospacerypl

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.