Wtorek 3 Grudnia 2013

Sala Xtreme z Dolby Atmos w katowickim Multikinie

Niemal 50 głośników firmy JBL będzie odtwarzać dźwięk w technologii Dolby Atmos

w sali Xtreme katowickiego kina sieci Multikino.

Po raz pierwszy w Polsce sala kinowa zostanie wyposażona w spektakularny systemem dźwiękowym Dolby Atmos. W katowickim Multikinie we wnętrzu sali Xtreme zamontowanych zostanie 49 głośników firmy JBL, w tym 40 typu surround o łącznej mocy prawie 23 KW. Zostaną one umieszczone nie tylko na ścianach, jak w zwykłych kinach, ale także na suficie. Dopełnieniem będzie 5 kolumn głośnikowych frontowych (a nie trzy jak w dotychczasowych technologiach), cztery subwoofery i 16 wzmacniaczy firmy Crown.

 

To zaawansowane rozwiązanie nagłośnieniowe odpowiada wyzwaniom jakie stawia technologia, wkraczająca dynamicznie we wszelkie dziedziny życia, w tym także w obszar kultury masowej, jakim jest kino. Współczesny widz poza komfortem oglądania filmów oraz najwyższą jakością efektów specjalnych na wielkim ekranie, poszukuje również kin, w których dźwięk zagwarantuje mu najbardziej realne wrażenia.

 

Multikino to więcej niż kino, zatem sieć, chcąc zapewnić widzom poza niezwykłymi doznaniami wizualnymi również najwyższą jakość dźwięku, zdecydowała się wyposażyć salę Xtreme w Katowicach w system Dolby Atmos. W tej najnowocześniejszej technologii każdy głośnik może w tym samym czasie odtworzyć zupełnie inne dźwięki, co w praktyce daje fenomenalne wrażenie przestrzenności. Różne odgłosy sprawiają wrażenie, jakby nie tylko otaczały widza, ale wręcz przemieszczały się po sali wraz z wyświetlanymi obrazami.

 

Dolby Atmos jest systemem, który nie tylko korzysta z głośników umieszczonych na ścianach i suficie sali, ale także pozwala niezależnie poprowadzić dźwięk z poszczególnych głośników do wybranych rejonów pomieszczenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości tego systemu do realizacji naszego przedsięwzięcia wybraliśmy ESS Audio – wyłącznego przedstawiciela w Polsce grupy Harman Professional, tłumaczy Robert Kaczmarek, Wiceprezes ZarząduMultikino S.A.

 

Sieci kin Multikino do sali Xtreme zaproponowaliśmy sprzęt firmy JBL Professional, wyjaśnia Witold Karałow, Wiceprezes ESS Audio. Marka ta jest niejako synonimem dźwięku wykorzystywanego w kinie. James B. Lansing – twórca JBL – stworzył system nagłośnienia dla Metro Goldwyn Mayer w czasie, gdy kino wchodziło w erę udźwiękowienia. Rozwiązanie to już na początku zdobyło nagrodę amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i zostało uznane za technologiczną doskonałość. Obecnie JBL to światowy lider produkcji rozwiązań nagłośnienia kin, zatem nasz wybór nie mógł paść na inną markę

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.