Piątek 13 Września 2013

Tai Chi porusza Legionowo!

W niedzielę 15 września 2013 r. w godzinach 14:00 - 16.00 Polskie Stowarzyszenie Wushu Shen Long zaprasza na prezentację stylów Tai Chi oraz Wushu przygotowaną przez grupę pokazową Stowarzyszenia. Zaprezentowane zostaną różne warianty Tai Chi (również z bronią) oraz fragmenty szybkich form Wushu w stylu północnym i południowym. Odbędą się także lekcje dla zainteresowanych osób z publiczności.

Pokaz odbędzie się w ramach akcji „Legionowo porusza". Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców tego miasta i okolic do zacieśniania więzi społecznych, dbania o zdrowie oraz  zwiększenia aktywności fizycznej.

 

Czas i miejsce pokazu: 15.09.2013, godz.: 14:00-16:00, Legionowo, ul. Królowej Jadwigi (obszar boisk i parku pomiędzy dwiema szkołami).

 

Zapraszamy również na zajęcia Tai Chi w Legionowie, które rozpoczynają się 1 października o godzinie 20:30 we wtorek, w LO im. M. Konopnickiej, ul. Marszałka Piłsudskiego 26.

 

****

Tai Chi jest niezwykłą sztuką walki, relaksacji i medytacji. Poza pięknem, harmonią i spokojem płynącym z praktykowania tej sztuki, Tai Chi jest niewyczerpanym źródłem zdrowia i gwarantem wyśmienitej kondycji do późnych lat. Usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego, podnosi sprawność układu kostno-stawowego i mięśniowo-ścięgnistego, a także zwiększa zakres ruchu w stawach, polepsza koordynację i ogólną motorykę. Wydatnie wzmaga ścięgna, stawy i kości, co ma duże znaczenie szczególnie u osób starszych, u których istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia osteoporozy. W Chinach ćwiczenia ruchowe od dawna zostały uznane za ważny środek leczniczy i profilaktyczny.

 

Elementem treningów Tai Chi są również ćwiczenia Qigong. Jest to zestaw ćwiczeń zdrowotnych starożytnych Chin. Jego nazwa składa się z dwóch słów: Qi, czyli życiowa energia, oraz Gong, czyli perfekcyjne opanowanie czegoś. Oznacza to mniej więcej "perfekcyjne opanowanie sztuki kontroli energii życiowej". Technika składa się z odpowiedniej postawy, skupienia umysłu oraz odpowiedniego oddechu. Może być stosowana w celach medycznych, medytacyjnych oraz jako sztuka walki. Qigong usuwa zachwiania równowagi związane ze stanami chorobowymi, przywraca stan żywotności i zdrowia całego organizmu.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.