Wtorek 14 Lipca 2015

Ulica Płatnicza, lampy gazowe, tańce hawajskie i Fotospacer z firmą Samsung!

W środku lata, między niskimi budynkami z lat 20-tych XX wieku na NAJjaśniejszej ulicy Bielan uczestnicy Fotospacerów z firmą Samsung trafili na Dziką Historię o prawdziwie hawajskiej naturze.

Dzisiejsze warszawskie Bielany wyrosły ze wsi leżących daleko poza granicami Warszawy. W te rejony sprowadzono zakonników z Krakowa i tu budowano umocnienia Twierdzy Modlin, aby na początku ubiegłego stulecia częściowo zrealizować plany miasta-ogrodu Młociny. W niedzielę Fotospacery.pl zwiedziły ulicę Płatniczą, na której nadal palą się lampy gazowe.

Weronika Kołacz i Agnieszka Zuzga, przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów, wybrały niezwykle ciekawą trasę. Jedna z najspokojniejszych dzielnic Warszawy przywitała uczestników piątego już Fotospaceru z cyklu Samsung: Warszawa NAJ zielenią Lasku Bielańskiego. Co prawda dzicy mieszkańcy tego rezerwatu skrywali się przed wszechobecnymi obiektywami smartfonów Galaxy A5 i A3, ale amatorzy fotografii na brak ciekawych obiektów nie mogli narzekać. Po krótkiej przechadzce po lesie ich oczom ukazała się, malowniczo ozdobiona graffiti, stara kotłownia. Jej pozostałości bardzo zaintrygowały Fotospacerowiczów, którzy usilnie starali się zajrzeć na drugą stronę otaczającego ją muru.

„Za każdym razem powtarzamy, że wszystkie nasze Fotospacery są wyjątkowe. I wcale nie przesadzamy,” zapewnia Tomek Kulas, jeden z pomysłodawców i organizator Fotospacerów. „Staramy się nie tylko dobierać niepowtarzalne trasy, czy zapewniać niespodzianki i atrakcje, ale też dbamy o to, by przechadzki nie były monotonne. Mimo że Fotospacerujemy już prawie dwa lata, to nadal często robimy pewne rzeczy po raz pierwszy. Tym razem debiutowaliśmy spacerem po lesie”.

Grupa prawie osiemdziesięciu osób niespiesznie przechadzała się uliczkami, które wiodły przez malownicze, niskie budyneczki przypominające podmiejskie dworki, przecinały podwórka otoczone wyższymi blokami, kryjące w swoich murach niezwykłe historie.

W jednym z domków ulicy Płatniczej Fotospacerowicze uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. W środku europejskiego miasta zaskoczyły ich egzotyczne rytmy – to dwie hawajskie tancerki ze szkoły Moc Aloha zaprezentowały uczestnikom Fotospaceru swoje umiejętności. Dobrze, że wszyscy byli wyposażeni w kijki do selfie, bo zainteresowani tłumnie oblegali pierwsze rzędy!

Wśród opowieści o mijanych obiektach przewijały się historie znanych postaci. Na ulicy Daniłowskiego pudełkowy domek z lat 30-tych był okazją do przywołania wspomnień o niedocenianym w Polsce architekcie Macieju Nowickim. Przewodniczki przypomniały także, że żona Marszałka Józefa Piłsudskiego, Aleksandra przyczyniła się do zebrania funduszy na zakup działki przy al. Zjednoczenia, gdzie swą siedzibę miał zakład opieki nad sierotami kierowany przez Marynę Falską – bliską współpracownicę Janusza Korczaka.

Spacer zakończył się przy domu znanej aktorki Krystyny Sienkiewicz, w którym teraz mieści się restauracja oraz klub wspierający osoby starsze i samotne.

Oprócz cyklu wydarzeń Samsung: Warszawy NAJ Fotospacery będą organizowały w tym roku jeszcze wiele innych wydarzeń! Ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się na stronach www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.