Środa 22 Października 2014

X jubileuszowy Fotospacer z firmą Samsung

Dzięki aparatom Samsung, pełnym werwy i poświęcenia uczestnikom
oraz niesamowitej, jak na październik, pogodzie X Fotospacer był prawdziwym świętem!

Pół setki miłośników fotografii i tajemniczych zakątków Woli pojawiło się w minioną niedzielę przy budynku na nowo otwartej ul. Prostej, aby wraz z zespołem Fotospacery.pl przejść jubileuszową, dziesiątą już trasę spacerową, poznać świetny sprzęt i przejść krótkie szkolenie fotograficzne. Jak na urodziny przystało, program był bogaty i obfitował w niespodzianki.

 

Dzisiejsza Wola jest dzielnicą pełną kontrastów. Z opustoszałymi kamienicami sąsiadują szklane drapacze chmur. Dodatkowej atrakcyjności dodaje niedawno oddana po budowie linii metra ulica Prosta. Stąd właśnie wyruszyli uzbrojeni w aparaty i obiektywy firmy Samsung uczestnicy X Fotospaceru.

„Postaraliśmy się, aby jubileuszowy, X Fotospacer był jeszcze bardziej zaskakujący niż poprzednie,” opowiada Tomek Kulas, jeden z pomysłodawców i organizator Fotospacerów. „Pomógł nam w tym nasz Partner – firma Samsung, która wypożyczyła ponad 50 ciekawych aparatów i obiektywów, wśród których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Były wśród nich modele z serii NX, takie jak NX30 albo NX3000, do których uczestnicy Fotospaceru mogli też wypożyczać wiele ciekawych obiektywów. Zaskakującym powodzeniem cieszyły się jednak także sympatyczne maleństwa z serii NX mini, tym bardziej, że dostępne były we wszystkich możliwych odmianach kolorystycznych. Niektóre panie żartowały, że mogą dobrać sobie aparat do torebki czy butów.”

Warszawskie podwórka stały się niemal synonimem Fotospacerów. Wiele z nich kryło w sobie nie tylko zaskakujące obiekty architektoniczne, ale również atrakcyjne niespodzianki. Tym razem na uczestników czekał wyjątkowy duet Terefere – wokalistka o niekonwencjonalnym głosie – Edyta Glińska oraz akompaniujący jej na akordeonie Patryk Walczak. Korzystając z nadarzającej się okazji, organizatorzy szybko przydzielili poszczególnym fotospacerowiczom zadania filmowe i… rozpoczęło się nagrywanie! Powstanie z niego prawdziwy teledysk – i to niezwykły, bo ścieżka obrazowa składać się będzie z ujęć zrealizowanych kilkudziesięcioma urządzeniami równocześnie!

Niewielki placyk otoczony ścianami budynku o pustych oknach przemienił się w plan filmowy. Kilka osób sporządzało też dokumentację z tej akcji, inni utrwalali całość występu, a część osób uzbrojona w aparaty z dużym zoomem uwieczniało detale podwórkowego koncertu. Wątek wideo wplótł się w typowo fotograficzną trasę, na której nie zabrakło świadków historii tej dzielnicy – przepięknych, choć często zniszczonych kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Nierzadko klika kroków dzieliło je od domów ze szkła i stali, w których przepięknie odbijało się zachodzące słońce.

Weronika Kołacz, jedna z przewodniczek Warszawskiej Fabryki Spacerów, wyjaśnia: „Dzielnica, w której zaplanowaliśmy jubileuszowy Fotospacer, musiała być wyjątkowa. Naszym zdaniem Wola ze swoim historycznym i bardzo nowoczesnym obliczem świetnie się do tego nadawała. Pozwala nie tylko przypomnieć echa minionych dni, ale także spojrzeć na współczesną Warszawę, która wyrasta tutaj w sposób niezwykle malowniczy.”

Na placyku przed jednym z nowoczesnych budynków niedzielna grupa napotkała kolejną niespodziankę –siedzącą na ławce blondynkę. Tym razem była to okazja do krótkiego szkolenia na temat wykorzystywania światła sztucznego i naturalnego przy zdjęciach ludzi. Przydały się obiektywy portretowe, takie jak Samsung 85 mm f/1,4 albo 45 mm f/1,8. W tafli szklanej ściany odbijała się nie tylko twarz i sylwetka dziewczyny, ale również sąsiadujące budynki. Fotografowie dwoili się i troili, żeby znaleźć jak najlepsze ujęcia.

Spacer zakończył się w miejscu, w którym stara Wola spotyka się z nowoczesną – tuż przy Rondzie ONZ, na którym niedawno wyrosły motylkowe dachy centralnego odcinka drugiej linii metra.

„Rozpoczynając Fotospacery w zeszłym roku nawet nie śmieliśmy marzyć, iż spotkają się one z tak ogromnym zainteresowaniem,” podsumowuje X trasę Tomek Kulas. „Dziękujemy ogromnie wszystkim Partnerom - firmom, bez których nie moglibyśmy popularyzować fotografii, tworząc coraz wyraźniej widoczną modę na zwiedzanie Warszawy z aparatem w dłoni. Równocześnie dziękujemy też wszystkim uczestnikom naszych Fotospacerów, bo to oni sprawiają, że są one tak wyjątkowe!”

Organizatorzy obiecują, że dziesięć Fotospacerów to dopiero początek. Powstają już nowe niezwykłe pomysły, dopracowywane są plany tras, a ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się na stronach www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.