Środa 6 Maja 2015

Znamy już Fotograficzne Perły Polski!

W konkursie Panasonic Lumix internauci wybrali pięć najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce. Góry Stołowe, Radom, Iłża, Barczewo i Dolina Chochołowska to zwycięskie lokalizacje, a jednocześnie cele finałowych Fotospacerów z aparatami Panasonic Lumix.

Wynik głosowania był sporym zaskoczeniem dla organizatorów. Pośród zgłoszonych kandydatur były tak znane miejscowości jak Gdańsk, Lublin czy Sandomierz. Jednak największe poparcie zdobyły najpiękniejsze zakątki Sudetów i Tatr, a także niewielkie, dla wielu nieznane, miasta – Radom, Iłża oraz Barczewo.

 

„Przyznam, że nie spodziewaliśmy się takich rezultatów” – przyznaje Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. – „Oczywiście, każdy z nas po cichu liczył na zwycięstwo swojego faworyta, ale finałowa piątka Fotograficznych Pereł Polski bardzo nas zaintrygowała. Sami jesteśmy ciekawi, jakie zdjęcia przywiozą uczestnicy Fotospacerów”.

 

Początkowa rywalizacja pomiędzy zgłaszanymi propozycjami nie była zacięta. Każde z miejsc zdobywało po kilka, kilkanaście głosów. Jednak przełom nastąpił w momencie, gdy Barczewo zaczęło wysuwać się na prowadzenie. Do ostatnich chwil internauci klikali „Lubię to!” pod swoimi faworytami. W efekcie liczba zebranych głosów jest zaskakująca!

 

„Pięć Fotograficznych Pereł Polski zebrało łącznie ponad 2000 głosów! To dla nas prawdziwa niespodzianka, ale i duża radość”, cieszy się Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. „Oto oficjalne wyniki: Park Narodowy Gór Stołowych zdobył 1157 głosy, trzykrotnie więcej niż Radom, który ulokował się na drugim miejscu z 303 punktami. Kolejne lokaty to Iłża (246 polubienia) oraz Barczewo i Dolina Chochołowska, między którymi trwała zacięta rywalizacja zakończona różnicą zaledwie 3 głosów – 183 za warmińską Małą Wenecją Północy przeciw 181-punktowym poparciem dla największej doliny polskich Tatr”.

 

Mimo że wyniki są już znane, konkurs Panasonic Lumix jeszcze nie jest zakończony. W trzecim etapie realizowane będą Fotospacery do Fotograficznych Pereł Polski. Odbędą się one 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia i 20 września. Zapisy będą prowadzone poprzez stronę http://fotospacery.pl, a informacje pojawią się również na fanpage’u Fotospacerów i firmy Panasonic. Wystarczy regularnie zaglądać pod te adresy i zgłaszać swój udział!

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Atuty PRcontext
  • blisko dziewięć lat doświadczenia w obszarze komunikacji,
  • znajomość warunków pracy w agencjach PR, dziale wewnętrznym firmy oraz podczas samodzielnie realizowanych projektów,
  • doświadczenie w budowaniu wizerunku marek, promocji produktów oraz nagłaśniania inicjatyw w zakresie nowych technologii, ochrony zdrowia, energetyki, przemysłu ciężkiego czy nieruchomości,
  • wysoka jakość, terminowość i kompleksowośc usług,
  • elastyczne podejście do Klienta,

oraz głębokie przekonanie, że

najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej wymagającym elementem układanki zwanej public relations są ludzie.